درمان تایم

چند اشتباه رایج در اپیلاسیون که باید به آن توجه کنید

چند اشتباه رایج در اپیلاسیون که باید به آن توجه کنید : هدف از انجام اپیلاسیون در واقع رفع موهای زائد نواحی مختلف بدن است که این کا را می توان به روش های متنوع و با استفاده از مواد یا دستگاه های مختلف انجام داد. با توجه به استقبالی که از این روش شده است این روش امروزه تبدیل به یکی از پر رونق ترین خدمات حرفه ای در سالن های زیبایی شده است که اکثر خانم ها برای رفع موهای زائد از آن استفاده می کنند.

اپیلاسیون با موم روشی است که در بین انواع مختلفی که دارد بسیار محبوب است اما نباید در انجام این کار نکات و ترفند های آن را نادیده گرفت معمولا اگر اپیلاسیون اشتباه انجام داده شود. باعث بروز قرمزی و احساس درد بیشتر در نواحی انجام شده می شود. ما در این بخش شما را با اشتباهات رایج در اپلاسیون و روش‌های جلوگیری از این اشتباهات را ارائه می دهیم.

۷ اشتباه رایج در اپیلاسیون

رفع موهای ریز و موتاه نواحی مختلف بدن

بیشتر افراد معمولا زمانی اقدام به اپیلاسیون با موم و وکس می کنند که موهای ناحیه مورد نظر کوتاه تر از حد متوسط است باید بگوییم که از جمله اشتباهات رایج در اپیلاسیون زدودن موهای کوتاه است که منجر به آسیب به پوست و کنده نشدن موها می شود اندازه مناسب مو برای اپیلاسیون حدود ۸ الی ۱۵ میلی متر است.

دوش گرفتن قبل از انجام اپیلاسیون

در اپیلاسیون موهای زائد باور بسیاری از افراد بر این است که دوش گرفتن قبل از اپیلاسیون می تواند تا حدودی از درد اپیلاسیون با موم و التهاب پوست جلوگیری کند اما باید بگوییم که این روش آماده سازی پوست برای اپیلاسیون صحیح نیست و کاملا اشتباه است زیرا چربی وست که باعث انعطاف پوست است بعد از استحمام از بین می رود و پوست حساس تر می شود که ممکن است باعث درد در هنگام مو زدایی با موم شود.

موم گذاری در زمان عادت ماهانه

پوست خانم ها به مراتب بیشتر از آقایان حساس است و این حساس بودن در دوران قاعدگی بیشتر می شود از این رو و با توجه به این شرایط بهتر است تا  از عمل موم گذاری در زمان عادت ماهانه خودداری کنید زیرا در این حالت درد ناشی از استفاده از موم را بیشتر حس خواهید کرد. بهتر است این عمل را یک هفته قبل و یا بعد از این دوره انجام دهید.

اپیلاسیون

نوشیدن قهوه

بسیاری از افراد بر این باورند که مصرف نوشیدنی های حاوی کافئین می تواند تا درد ناشی از استفاده از موم را تا حدودی کم کند اما باید بگوییم که این باور تاثیری در کاهش درد ندارد  بلکه مصرف نوشیدنی مانند قهوه باعث تقویت حس شما نسبت به پوست تان می شود.

موم داغ

سوختن پوست در حین اپیلاسیون با حرارت موم بدترین حالتی است که می تواند بسیار آزار دهنده باشد از این رو بهتر است تا در حین اپیلاسیون حواستان به دمای موم باشد تا دچار سوختگی و التهاب پوست نشوید.

موزدایی در جهت اشتباه

بهتر است تا اپیلاسیون را به صحیح ترین روش انجام دهید معمولا افرادی که دوره آموزش اپیلاسیون را دیده اند با روش های مناسب مو زدایی آشنا هستند در مو زدایی با موم بهتر است تا هنگام کندن موها در جهت صحیح موزدایی را انجام دهید به این صورت که پد حاوی موم را در جهت رشد مو قرار داده و در جهت مخالف بردارید.

استفاده از کرم های آرایشی در محل اپیلاسیون

بسیاری از افراد برای کاهش قرمزی و التهاب پوست از کرم های آرایشی به محلی که اپیلاسیون شده می زنند  که بهتر  است تا ۲۴ ساعت از کرم های آرایشی و یا هر نوع مواد دیگر که دارای عطر می باشد استفاده نکنید تا پوست دچار عوارض خاصی نشود زیرا در این حالت منافذ پوست باز هستند و امکان جذب سریع میکروب از مواد ارایشی بسیار زیاد است.